Yalçın Menteş Hayatını Kaybetti…Yalçın Menteş Kimdir?

Türk sinema sanatçısı ve televizyon oyuncusu olan Yalçın Menteş, İzmir’in Tire ilçesinde dünyaya gelen sanatçı 1 Nisan 1960 doğumludur. Yalçın Menteş Production’ın kurucusudur. Lisenin sonuna kadar İzmir’de okumuştur.

Tiyatroya Turgut Özakman’ın “Darılmaca Yok” adlı oyunuyla 1977 yılında başlamıştır. 1983’te İzmir’de 45 kişilik bir cep tiyatrosu kurdu. 1987’de İstanbul’a yerleşti. 1995’te tek kişilik bir oyun olan “Dikkat Yalçın Menteş” adlı oyunu sergiledi.

100 Ünlü Yüz adlı oyun ile Türkiye gündemindeki kişileri sahneye taşıdı. Bu oyun için Türk Büyükleri Ansiklopedisi’nden etkilenmiştir. Akasya Durağı adlı dizide de yer alan Yalçın Menteş, Charlie adlı bir maymun ile stand up gösterileri yapmıştır.

1981 yılında Birhan Hanım ile evlenmiştir. 1991 doğumlu Atilla adında bir oğlu vardır.

ATV’de “Rafet” rolünde Mehmet Ali Erbil ile başrollerini paylaştığı Tatlı Kaçıklar ve 1999 yılında Star TV’de yayınlanan Çarli adlı filmlerde yer almıştır. Star TV’de yayınlanan bu filmden sonra parlayan sanatçı, uzun yıllardır şeker, diyabet, kalp ve damar hastalıkları sebebiyle tedavi göruyordu.

yasemin.com

Uzun yıllardır diyabet, kalp ve damar hastalıkları sebebiyle tedavi gören Yalçın Menteş, 2013 yılında damar tıkanıklığı nedeniyle sağ bacağı dizinin üzerinden kesilmiştir.

VEFATI

Diyanetin olan ve akciğer kanseri tedavisi gören oyuncunun 12 gün önce kaldırıldığı yoğun bakım ünitesindeki yaşam mücadelesini kaybetti.

Bu konu hakkında açıklama yapan Kardiyoloji Uzmanı Dr. Tanju Ulufer, “Akşama doğru tansiyon 8’lere düşmeye başladı. Yapılan bütün müdahalelere rağmen dün akşam saat 20.40’da kaybettik” dedi. 

gazeteguncel.com

Oğlu Atilla Menteş duyurdu:

“Sevgili babam Yalçın Menteş’i kaybettik. Tüm yakınlarının ve sevenlerinin başı sağ olsun!”

Ölmeden önce doktorunun yaptığı son açıklama ise şu şekildedir:

” Diyabetik olan ve akciğer kanseri yönünden uzun süredir tedavi gören hastada pnömonik infiltrasyon ilavesiyle solunum güçlüğü oluşmuş ve bu nedenle entübe edilmiştir. Hastanemize getirildiği andan itibaren entübasyon suni solunum cihazlarıyla tedavimize devam ediyoruz. Solunum yeterli olmadığı için cihaza bağlı uyutuyoruz. Genel olarak kalp yönünden problem yok, gayet iyi. Tansiyonu tutarlı. Kan gazları solunum cihazıyla dengeli tutuluyor. Gerekli antibiyotikleri vererek takip ediyoruz.”

7 Şubat 2019’da hayata gözlerini yuman sanatçının mekanı cennet olsun…


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir