DÜNYA NIN İLGİNÇ TASARIM OTEL LERİ

Otel deyince aklımıza havuzlu,kral daireli,restaurant lı,saunalı,bar lı yerler geliyor ama bazı oteller varki bunları hiçbirinin olmadığı tasarım oteller şimdi size bir o kadar da ilginç olan tasarım otalleri tanıtacağım iyi okumalar..

1.Japonya kapsül otel

İlk olarak sizi Joponya nın Tokyo şehrinde bulunan bu otellerden bahsedeceğim bir geceliği 30 tl olan bu otel de bir kapsül oda tek kişilik .Otel in maddi olarak yüksek fiyatlısıda düşük fiyatlısıda var .İçinde tek bir yatak var . Banyo ve tuvaletler ortak ayrıca yemek alanlarıda .Kapsülün için girerken ayakabılarınızı çıkarmak zorundasınız .Kapsülde sofranızı kurup televizyon izleyebilirsiniz .Otel girişinde size ait kişisel bakım ürünleri veriliyor .

sabah.com

2.Balon otel

Dünyada bir çok balon otel konseptini uygulayan ülke var .Tabiki herkez gibi benimde merak ettiğim bir konu oldu mahremiyet ama şunu bilmenizi isterim ki zaten otel de 5 6 adet balon var ve etrafı çitlerle çevrili ayrıcan emin olun sizin alanınıza kimse giremez.Tuvalet ve banyo içinde her balon un kendine ait tuvaleti var tuvalet ve banyolar diğerleriyle çok yakın ama herkezin kendi ne ait anahtarı var ve kimse kimsenin tuvalet ve banyosuna giremiyor.

bilgi haznen.com

3.Finlandia İgloo village hotel

Otel yapı olarak eskimo ların haptıkları iglo evlere benziyor.  Ayrıca; özel sauna, mini mutfak ve bahçe alanı içeren geleneksel ahşap kamaralar sunuyor. Bununla birlikte İglo’da kalmak istemeyenler ahşap kulübelerde soğuk iklimin tadını çıkarabiliyor. Ama igloo otel de kalmak isteyenlerin amacı müthiş manzara. Aurora Borealis(kutup ışıkları) manzarasında uyumayı kim istemezki.İglooların içinde tüm konforunuzu sağlayan şeyler var ama bu güzel igloo larda kalmak için bir sene önceden rezervasyon yapsanız bile 2000 euro yu gözden çıkarmanız gerekicek.

www.kakslauttanen.fi

4.İSVEÇ buz oteli

Bu otel yalnızca buzdan ve kardan yapılıyor.Nisan ayının sonunda eriyen karlar doğaya karışıyor.Bir geceliği  518 Bin TL olan bu otel müşterilerin 2 hafta önceden verdikleri rezervasyon la müşterilerin isteklerine göre tasarlanıyor .Üşümeyi sevenler için ilgi çekici bir otel.

milliyet.com

Bir yorum Sizinkini ekleyin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir