NANTES’DE GEZİLECEK YERLER

Nantes Fransa’nın en yeşil şehirlerinden biridir.Turistlerin dikkatini çeken bu şehirle ilgili gezi alanlarını,parkları bahçeleri sizler için derledik.

1Zoo La Boissière du Doré

Çeşit çeşit hayvanlar bulunan hayvanat bahçesinde;Mirket,Aslan,Zürafa ve ülkemizde bulunmayan birçok hayvan bulunuyor.Hyavanların doğal ortamlarında bulunmaları için hayvanlar yesşil alanlarda serbest halde bulunuyor.

2-Bretonya Dükleri Şatosu

Şehirin göbeğinde olan bu şato da eskiden şehrin dükleri yaşarmış.Karşısında fışkilelerle dolu bir meydan var turistler ve yerli halk şatoyu gezip fışkiyeli parkta günün yorgunluğunu atıyor.

3- Grand Blotterau Parc

Bu park yemyeşil doğa ile içiçe.Çocukların eğlenerek vakit geçirecekleri çocuk parkları,bitkilerin yetiştiği tarlalar,turistlerin gezebileceği bir müze bile mevcut bu parkta .

4-Le Nid

Şehrin en yüksek binası.Binanın terasından baktığımızda bize bir binanın üstünde kuşun kırılmış yumurtasının resminin bulunduğunu söylemişlerdi yumurtayı görmek oldukça zor oldu çünkü teras tüm şehrin binalarını görüyordu.Binanın en üst katında birde bar bulunuyor.

5-Machines of the Isle 

Şehrin göbeğinde bulunuyor bu koca fil.Küçük çocuklar fil in çıkardığı sesten korksada yetişkinler fil e bayılıyor.Fil yaz sıcağında insanları mutlu etmeyi beceriyor çünkü gerçek bir fil gibi hortumuyla herkezi ıslatıyor.

Bir yorum Sizinkini ekleyin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir