Yaz Tatilinde Yapabileceğiniz 5 Şey

Eee ne de olsa artık yaz tatili başladı ve çok yoğun geçen bir eğitim öğretim yılının sonuna geldik. Herkesin yaz tatiliyle ilgili bir planı var. Planı olanlar kadar bir planı olmayan kişi sayısı da oldukça fazla. Bu yazımızda hedef kitle olarak planı olmayanları aldık. Keyifli okumalar dileriz.

1. Tatile Gitmek Tam bir klasiktir. Yaz tatili deyince hemen herkesin aklına gelir. İyi bir yaz anısı bırakmak için iyi bir tatil mükemmeldir. Tabi iyi tatil için iyi bir yere gitmek gerekir. Aşağıdaki linkten yaz tatilinde gidilebilecek yerler hakkında yazdığımız yazımıza ulaşabilirsiniz. Yazımızda gidilebilecek yerlerin özelliklerine de değindik.

(Çok yakında)

2. Bir Yerde Çalışmaya Başlamak Bu madde özellikle lise ve üniversite öğrencilerini ilgilendiriyor. Tatildesiniz fakat evde sürekli oturmaktan canınız sıkılıyorsa bir kafede işe başlayabilirsiniz. Hem cep harçlığınızı da çıkarmış olursunuz.

3. Yeni Bir Dil Öğrenmek  Bir lisan bir insan lafını duymayan yoktur. Okul zamanı ödevlerdi sınavlardı vesaire sürekli bir şeylerle meşgul oluyoruz. Şu an belki bu madde sizin için bir anlam ifade etmiyor. Belki de okulda zaten dersini görüyoruz diyorsunuz fakat öyle değil. Sadece okuldaki eğitim yetmiyor. Malesef bizlerin de bir şeyler yapmamız lazım ve yaz tatili de bunu yapabileceğimiz harika zamanlardan biri. Eğer tatile yurt dışında bir yerde giderseniz çok daha şanslısınız demektir. İngilizcenize birazcık bile güveniyorsanız dışarı çıkın ve diğer insanlarla konuşmaya çalışın. Çekinmeyin. Böyle bir fırsat her zaman ayağınıza gelmez çünkü. Aşağıdaki linkten yeni bir dil öğrenirken kullanabileceğiniz birkaç taktik verdiğimiz yazımıza ulaşabilirsiniz.

(Çok yakında)

4. Resim, Müzik Gibi Sanatsal Branş Kurslarına Gitmek  Kendini geliştirmek isteyenleri buraya alalım. Bu madde tam onlara göre. Yaz tatilinde elim bir gitar, keman bir şey tutsun veya kendimi çöp adam çiziminden yukarıya taşımak istiyorum diyorsanız ilçenizde bulunan yaz kurslarına katılabilirsiniz. Özel ve paralı kurslara gidebileceğiniz gibi belediyenin sağladığı kurslara da gidebilirsiniz. İlla müzik ya da resim kursu olmasına gerek yok. Tiyatrodan tutun baleye kadar pek çok kurs var. Karar size kalmış.

5. Bir Spor İle Uğraşmak Yaz mevsimi geldi mi spor mevsimi de gelmiş oluyor aslında. Havanın güzel olmasıyla beraber yapabileceğiniz spor miktarı da artıyor. Patenden yelken sörfüne istediğinizi deneyebilirsiniz. Yok ben öyle atraksiyonlu şeylere gerek duymuyorum bana spor olsun yeter diyorsanız bir spor merkezine kayıt olabilirsiniz. Hem orada sizinle beraber spor yapan insanları görmeniz sizin de motivasyonunuzu arttırabilir. Yok onu da istemiyorum oralara hiç para veremem diyorsanız, bildiğiniz üzere artık devir teknoloji devri. Telefonunuza indirdiğiniz bir uygulama yardımıyla da spor yapabilirsiniz. Gördüğünüz üzere aslında elimizde bir çok imkan var. Yeter ki siz isteyin. Ne de olsa sağlam kafa sağlam vücutta bulunur.Aşağıdaki linkten sizler için derlediğimiz en iyi spor uygulamalarına bakabilirsiniz:(Çok yakında)

Görseller: dunya.com

tripadvisor.com

egitimpedia.com

urun.n11.com

formedhealthcare.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir