MUTLU OLMANIN YOLLARI

1-Şükret: Bugün yaptıkların için, sabah yatağından uyandığın için, sabah küçücük bir parça ekmek yediğin için, bir kişinin sana günaydın dediği için, sevincin için, hüznün için, her sabah şükret.Biraz fazla şükret dedim belki saçma gelicek sana ama yaşadıklarını düşünmek seni mutlu edicek.

2-Çikolata ye:Aslında çikolata her zaman herkezin söylediği bir şey ama çikolatanın mutluluk hormonlarını güçlendirdiği bilimsel olarak açıklanmıştır.

3-Meditasyon yap:Aslında meditasyon yapmak çok kolay ,bağdaş kur -gözlerini kapat- odaklan -duygularını ve düşüncelerini tart .Biraz da sessiz bir ortamda olursan kolay bir şekilde meditasyon yapabilirsin.Meditasyon seni mutlu edicektir bu yüzden meditasyona başlarken gülümse.5 dakika meditasyon yapman seni anında mutlu edecek.

4-Müzik dinle:Müzik ruhu besler.Kabul etmek gerek ki solo bir müzik seansı gibisi yoktur ve görünen o ki bilim de buna katılıyor. Yapılan araştırmalar, müzik dinleyerek ruh halinizi iyileştirmeye çalışmanın pozitif bir zihin yapısı için oldukça etkili olduğunu gösteriyor. 

5-Geçmişe ışınlan:Hani küçükken kuzenlerinle gittiğin bir sinema vardı onu hatırla, yada lise anılarını bunları düşünürken yüzünde oluşan tebessümü düşün, en yakın arkadaşınla en çok neye gülerdin onu hatırla bunlar seni mutlu edicek.

6-Seni mutlu eden kişilerle buluş:Yani hepimiz şunu biliyoruz yanında sadece seni dinleyen biri olduğunda mutlu olamazsın .Heleki sen mutlu -olumlu-pozitif bir insansan çevren seni olumlu veya olumsuz etkiler .Git ve hayatına renk veren insanlarla buluş yanında kahkaha atabildiğin biri olsun o senin onu güldürdüğün ve onun seni güldürdüğü bir insan olsun .Uzun lafın kısası yanında mutlu olduğun bir insanla buluş gül dolaş zaten sana değer veren biriyse gözlerine baktığında kahkağa attığın biriyse 2 dakikada mutlu olursun.

7-Kendi mantranı bul:Mantra nedir dersen sen sormadan cevaplıyım bazı hece veya kelimelerin seni mutlu etmesi gibi bişey amacı insanların ruhunu iyileştirmek. Bilinci yükseltmeyi sağlıyor.Günün bağazı saatlerinde kendine bulduğun mantranı dinlersen bu da seni mutlu edecek.Mesela ommm da bir mantra.

8-Aşağıdaki tatlı köpeğe bak…)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir